Jak obliczyć wysokość składki ubezpieczenia...
Każdy kierowca, który posiada własny samochód, musi jednocześnie opłacać odpowiednią polisę. Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, podczas gdy takie dodatki jak AC oraz Assistance są ubezpieczeniami dobrowolnymi. Kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z opłacaniem składek może się dziwić, że płaci więcej niż jakiś znajomy czy ktoś z rodziny. Warto zatem wyjaśnić od czego uzależniona jest wysokość składki takich ubezpieczeń i jak można to wszystko obliczyć?
Wysokość składki OC
Wysokość składki OC uzależniona jest od wielu różnych czynników - między innymi od wieku pojazdu, wieku właściciela, stażu bycia kierowcą i tak dalej. Oczywiście, bierze się też pod uwagę pojemność silnika, rodzaj pojazdu, a także dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. W wielu miejscach można liczyć na specjalne zniżki za bezszkodową jazdę.
Ubezpieczenia dobrowolne – składki
Jeśli chodzi o dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, właściciel wozu może zdecydować się na AC, NNW lub/i Assistance. Wysokość składek uzależniona jest przede wszystkim od zakresu ochrony, jaki wybierze kierowca. To z kolei zależy od oferty, ale i konkretnej umowy, jaką się w końcu podpisze z ubezpieczycielem. Warto też pamiętać, że wiele firm oferuje specjalne pakiety i na przykład OC razem z AC będzie tańszym wyjściem niż kupowanie osobno każdego z tych ubezpieczeń.
Jak to wszystko obliczyć?
Na szczęście w tej chwili posiadamy internet i możemy bez trudu sprawdzić od czego zależy wysokość składek za ubezpieczenia komunikacyjne oraz przejrzeć w wolnej chwili różne oferty. Można je ze sobą z powodzeniem porównać - istnieją zresztą specjalne strony tego typu. Tym samym wiadomo co w danej chwili jest najatrakcyjniejsze. Przyda się także z pewnością zbiorczy kalkulator OC AC, który pozwoli dokładnie wyliczyć wartość składki. Wystarczy tylko wpisać wszystkie wymagane dane - zgodnie ze wskazówkami - by sprawdzić jaka oferta jest najlepsza i gdzie ile się zapłaci. Specjalne kalkulatory można też znaleźć na stronach firm ubezpieczeniowych.
Dodaj komentarz